Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya İletişimi

Sosyal medya markalar için gün geçtikçe önemini arttıran bir kavram haline geliyor.

Her gün milyonlarca insan Facebook’ta, Twitter’da, Instagram’da ve daha birçok mecrada markalar, ürünler ve kişiler hakkında yorumlar yapıyor, içerik paylaşıyor, tavsiye alıyorlar. İnsanlar aldıkları ürün ve hizmetler ile ilgili şikayetlerini sosyal medyada dile getiriyorlar. Sosyal medyanın gücü arttıkça bu ağlar, temsili duruş sergileyen ve takipçileriyle iyi iletişim kuramayan markalar için tehlikeli hale geliyor.

Sosyal Medya ne işe yarar?

Markalar, sosyal medya sayesinde potansiyel müşterilerine ulaşabiliyor, müşteri sadakati oluşturabiliyor ve kampanyalarını duyurmak için sosyal medyanın gücünü kullanabiliyorlar.

Sosyal medyanın önemini anlayan firmalar, doğru iş ortakları ile yürüttükleri sosyal medya iletişimleri sayesinde, bir yandan marka itibarını güçlendirip, diğer yandan 7 gün 24 saat kampanya ve yeniliklerini müşterilerine ücretsiz bir şekilde duyurabiliyorlar.

Sosyal Medya Yönetimi nasıl yapılır?

Sosyal medyanın her şeyden önce bir iletişim kanalı olduğunu anlamak gerekiyor. Sosyal medya yönetimi için yapılacak durum analizi ile kurum politikalarınıza uygun içerik stratejisi, iletişim ve kriz yönetimi politikası, hedef kitle ve kampanya planlamaları yapıyoruz. Bu sayede doğru hedef kitleye doğru zamanda, doğru içeriklerle ulaşıyoruz. Sosyal medya kullanıcıları ile markanız arasında duygusal bir bağ oluşturuyoruz ve olası krizlere anında müdahale edebiliyoruz.

SİZE ÖZEL SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI SUNUYORUZ

Net Ticaret'in analiz ile başlayan 4 aşamalı sosyal medya danışmanlığı hizmeti sayesinde tüm sosyal medya kanalları size özel optimize edilir ve hedef kitlenizle doğru marka iletişimi sağlarsınız.

Analiz

Sosyal medya danışmanlığı analiz ile başlar. Bu aşamada sektörünüzü, kurumunuzu, rakiplerinizi ve sosyal medya ağlarında mevcut varlık durumunuzu analiz ediyoruz.

Planlama

Sosyal medya analizi ile edindiğimiz bilgilerden yola çıkarak eksikleri ve 'uygulanabilir' fikirleri özel bir takvime bağlı olarak sosyal medya planına alıyoruz.

Uygulama

Sosyal medya planına dahil ettiğimiz tüm konular için gerekli optimizasyon çalışmalarını yapıyoruz. Sosyal medyadaki tüm varlıklarınızı firmanızı ve markalarınızı en iyi şekilde temsil edecek hale getiriyoruz.

Takip ve Raporlama

Sosyal medya danışmanlığı sürecinin son aşamasında yaptığımız tüm sosyal medya çalışmalarını takip ediyor ve raporluyoruz.
HEMEN TEKLİF AL

Sosyal medya danışmanlığı ile ilgili sıkça sorulan sorular

Net Danışmanlık’ta sosyal medya danışmanlığı hizmeti analiz, planlama, optimizasyon (uygulama) ve raporlama süreçlerinden oluşur. Sosyal medyadaki varlığınız analiz edilip kurumunuzun ihtiyaçlarına göre özel sosyal medya planları hazırlarız. Bu planların uygulanması için de içerik ve operasyonel destek sağlarız.

Sosyal medya danışmanlığı dahilinde içerik planı hazırlıyoruz ve bu içerikleri bir takvime yayıyoruz. İçerik planının uygulanması esnasında sizinle iletişim halinde oluyoruz ve talep ettiğimiz detayları paylaşmanızın ardından hazırlanan içerikleri onayınıza sunuyoruz.

Sosyal medyada profesyonelce oluşturulan ve yönetilen marka sayfaları daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanızı ve satışlarınızı artırmanızı sağlar. Bu yüzden sosyal medya danışmanlığı hizmeti almanız gerekiyor.

Net Danışmanlık olarak, sosyal medya hizmetlerimizde tamamen sektörünüze ve firmanıza özel stratejiler oluşturuyoruz. Sosyal medya hesaplarınızı hedef kitleniz ile markanızı buluşturacak şekilde yönetiyoruz.

Sosyal medya temsilci desteğini tamamen ihtiyacınıza göre tespit ediyoruz. Örneğin sosyal medyada yüksek etkileşim alan sayfalarınız var ise ortak sosyal medya müşteri temsilcisi hizmetimiz yerine, sosyal medya hesaplarınız için size özel temsilci desteği sağlıyoruz.

Sosyal medya yönetimi için bütçeyi tamamen markanıza ayıracağımız zamana göre belirliyoruz. Yani sosyal medya danışmanlığı için bir analiz yapmamız gerekiyor, sonrasında ihtiyaçlarınızı net olarak ortaya koyabileceğimiz için teklif iletebiliyoruz.

Sosyal medya danışmanlığımız ile A’dan Z’ye tüm süreçlerde firmanıza destek sağlıyoruz. Bu noktada hedeflerinize ulaşmak için kampanya planlaması konusunda analytics ve insight tecrübelerimizi kullanarak planlama desteği sunuyoruz.