SEO Danışmanlığı

Seo Danışmanlığı teknik analiz, içerik analizi, rakip ve rekabet analizi,  anahtar kelime analizi gibi derin ve detaylı analizler sonrasında verdiğimiz bir danışmanlık hizmetidir. SEO Danışmanlığı hizmeti ile tamamen size özel stratejiler oluşturuyor ve uyguluyoruz. Gelin SEO Danışmanlık hizmeti ile neler yaptığımıza birlikte göz atalım.

SEO nedir?

SEO kısaca web sitelerinin arama motorlarında daha üst sıralarda listelenmesi için yapılması gereken çalışmaların tamamını ifade etmek için kullanılan bir terimdir. ‘Arama M0toru Optimizasyonu’ kelimelerinin İngilizce baş harflerinin (Search Engine Optimization) birleştirilmesiyle, yaygın olarak SEO şeklinde ifade edilmektedir.

SEO ne işe yarar?

SEO sayesinde ürün ve hizmetleriniz ile ilgili aramalarda siteniz üst sıralarda çıkar, daha fazla kişiye ulaşırsınız. SEO ile artan müşteri potansiyeliniz, ürün ve hizmetlerinizin satışında kayda değer ve sürekli bir artış sağlar. Ayrıca marka bilinirliğinizi artırmak ve itibarınızı korumak da SEO ile mümkündür.

SEO nasıl yapılır?

Web sitelerinin hedeflerine ulaşması için yapılması gereken seo çalışmalarına detaylı bir seo analizi ile başlıyoruz. Sonrasında gerekli planlamaları yapıyor ve seo uygulama sürecine geçiyoruz. Bu süreç esasen sürekli devam etmesi gereken iyileştirmeler bütünüdür.

SEO arama motoru optimizasyonu yapılırken web sitesinin teknik altyapısı, trafik dağılımı, sayfa sayısı, arama motorlarının indekslediği sayfa sayısı, backlink sayısı gibi niceliksel verilerin yanı sıra içerik kalitesi, ziyaretçi başına ortalama sayfa görüntüleme sayısı, sitede ve sayfalarda geçirilen süre gibi kullanıcı deneyimine bağlı niteliksel veriler çıkış noktamız oluyor.

SADECE SİZE ÖZEL SEO DANIŞMANLIĞI SUNUYORUZ

Net Danışmanlık'ın analiz ile başlayan 4 aşamalı SEO çalışmaları tamamen Google politikalarına uygun olarak, uzun yıllardır edindiğimiz tecrübeler ve global know how sayesinde başarı sağlamaktadır.

Analiz

Analiz, SEO'nun en önemli aşamasıdır. Bu aşamada sektörünüzü, kurumunuzu, rakiplerinizi ve web sitenizin mevcut durumunu analiz ediyoruz.

Planlama

Analiz sürecinde edindiğimiz bilgilerden yola çıkarak teknik eksikleri ve 'uygulanabilir' fikirleri özel bir takvime bağlı olarak seo planına dahil ediyoruz.

Uygulama

SEO planına dahil edilen tüm konular için gerekli seo optimizasyon çalışmalarını yapıyoruz.

Takip ve Raporlama

SEO danışmanlık sürecinin son aşamasında yaptığımız seo çalışmalarını takip ediyor ve raporluyoruz.
HEMEN TEKLİF AL

SEO ile ilgili sıkça sorulan sorular

SEO, arama motorlarında üst sıralarda listelenmek için yapılır. Arama motorlarının belirlediği teknik seo standartlarının yanı sıra kullanıcı deneyimini en iyi hale getirmeyi hedefler. Sonuç olarak seo optimizasyonu yapılan web sitelerinin arama sonuçlarında görünürlüğü günden güne artar. Ancak hiçbir seo uzmanı, seo ajnası ya da başka bir kuruluş Google’da ilk sayfa gibi bir vaatte bulunamaz.

E-Ticaret siteleri, potansiyel müşterilerine maliyeti en düşük dijital pazarlama kanalı olan SEO arama motoru optimizasyonu çalışmaları ile ulaşmaktadır. Eğer siz de e-ticaret sitenize organik trafik akışı sağlamak ve online satışları artırmak istiyorsanız mutlaka profesyonel seo danışmanlık hizmeti almalısınız.

SEO danışmanlık hizmeti, web sitenize Google’dan organik aramalar sonucu gelen ziyaretçileri artırmak ve onlara daha iyi bir deneyim sunarak dönüşüm oranını yükseltmek için yapılmaktadır.

Google Ads (Eski adıyla Adwords) ise Google’ın ücretli reklam servisidir. Kampanyalarınız için Google Ads yapabilirsiniz, ancak organik trafik artışı ve satış hedefliyorsanız mutlak seo danışmanlık hizmeti almalısınız. Ayrıca Google Ads kampanyaları ile Google Seo çalışmaları birlikte yürütüldüğünde çok daha iyi performans sergileyecek ve dönüşümleriniz artacaktır.

Gerçekçi olmak gerekirse istediğiniz kelimelerde seo çalışması yaptırmanız mümkün olsa da başarı sağlamanız pek olası değildir. Bu yüzden seo çalışmalarına başlamadan önce profesyonel bir seo analizi ile anahtar kelimeleriniz belirlenmelidir.

Google SEO çalışmalarını desteklemektedir. Çünkü seo çalışmaları Google yönergelerine göre web sitelerini kullanıcı dostu hale getirmek amacıyla gerçekleştirilir. Kısaca site ziyaretçilerini memnun eden her şey Google’ı da memnun eder. Bu yüzden Google seo çalışmalarına karşı değildir.

SEO çalışmaları süreklilik ve takip gerektiren uzun soluklu çalışmalardır. Bu nedenle 1 ay ya da 1 yıl gibi süreler gerçeği yansıtmamaktadır. Net Danışmanlık, SEO çalışmalarına başladığı andan itibaren organik trafik artışı ve hedef anahtar kelimelerde yükselme vaat etmektedir, ancak hiçbir zaman %100 birinci sıra gibi gerçek dışı vaatler vermemektedir.

Kurumsal SEO eğitimi veriyoruz. Talepleriniz için iletişime geçiniz.

Mobil SEO, web sitesinin mobil cihazlardaki performansını iyileştirmek için yapılan çalışmadır. SEO analizi ile başlayan süreçte mobil uyumluluk farklı cihazlarda test edilerek hatalar tespit edilir. Ayrıca ziyaretçilerin mobil kullanım alışkanlıklarına göre mobil cihazlardan yapılan web site ziyaretlerinde gerekli tasarımsal iyileştirmelrin yanı sıra sitenin genel yüklenme süresi ve sayfa bazlı sayfa yüklenme süresi gibi detaylar incelenerek hataların giderilmesi için yazılım uzmanları ile iş birliği yapılır.

ASO kısaca mobil uygulamaların App Store ve Google Play gibi uygulama mağazalarında yapılan aramalar sonucunda daha üst sıralarda listelenmesi için yapılan çalışmaları ifade etmek için kullanılan bir terimdir. İngilizce App Store Optimization kelimelerinin baş harflerinin birleştirilmesiyle ASO şeklinde ifade edilmektedir.

Açık kaynak kodlu yazılımlar ile SEO uyumlu web siteleri kuruyoruz. Binlerce hazır tasarım arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

SEO arama motoru optimizasyonu sürekli takip ve optimizasyon gerektiren bir iş olduğundan proje büyüklüğüne ve sektörel rekabete göre ayrılacak zaman belirlenmekte ve Adam/Saat şeklinde ücretlendirilmektedir.

Sizin için 24 saat içinde detaylı SEO Analizi yapabiliriz. Detaylar için iletişime geçiniz.