Kurumsal İtibar Yönetimi

İtibar Yönetimi nedir?

İtibar Yönetimi, kısaca kişilerin ve kurumların itibarını artırmak, kişilik haklarının veya markanın zarar görmesini engellemek ve minimize etmek için yapılan çalışmalardır. İngilizce Reputation Management teriminin Türkçe karşılığı olan İtibar Yönetimi özellikle kurumlar için hayati önem taşımaktadır.

İtibar Yönetimi ne işe yarar?

İtibar Yönetimi sayesinde dijital dünyada şahsınız veya temsil ettiğiniz kuruluşa dair tüm olumsuzlukların ve asılsız haberlerin önüne geçilir ve zarar görmeniz büyük oranda engellenir.

İtibar Yönetimi nasıl yapılır?

İtibar yönetimi çalışmalarımız analiz ile başlıyor. Bu ön çalışma ile kurumunuzu, hedeflerinizi ve rakiplerinizi tanıyoruz. Dijital dünyadaki mevcut durumunuzu değerlendirerek itibar yönetimi için planlama adımına geçiyoruz.

İtibar yönetimi için planlama yaparken mevcut durum değerlendirilmesi çıkış noktamız olmaktadır ve bu duruma göre planlamada önceliklerimizi belirliyoruz ve onayınız sonrasında optimizasyon aşamasına geçiyoruz.

İtibar yönetimi çalışmalarımızın son aşaması olan takip ve raporlama bölümünde ise size sık sık itibarınız ile ilgili raporlar sunuyoruz.

SİZE ÖZEL İTİBAR YÖNETİMİ HİZMETİ

Net Ticaret'in analiz ile başlayan 4 aşamalı itibar yönetimi çalışmaları ile şahsınızın veya temsil ettiğiniz kurumun itibarını artırıyor ve zarar görmesinin önüne geçiyoruz.

Analiz

İtibar yönetimine başlarken sizi, kurumunuzu ve rakiplerinizi tanıyoruz. Dijital dünyadaki itibarınızı ölçümlüyor ve planlamaya geçiyoruz.

Planlama

Analiz sürecinde edindiğimiz bilgiler ile önceliklerimizi belirliyoruz ve özel bir takvime bağlı olarak itibar yönetimi planına dahil ediyoruz.

Uygulama

İtibar analizi sonucunda oluşturduğumuz planı size sunuyoruz. Onayınızın ardından itibarınızı güçlendirmek için optimizasyon (uygulama) çalışmalarına başlıyoruz.

Takip ve Raporlama

İtibar yönetimi hizmetimiz ile itibarınızı güçlendirmek için yaptığımız çalışmaları rapor haline getirip sizinle ve hukuk büronuzla ayrı ayrı paylaşıyoruz.
HEMEN TEKLİF AL

İtibar Yönetimi ile ilgili sıkça sorulan sorular

Açıkçası internette hakkınızda çıkacak haberlere engel olamayız ama bu haberleri 7/24 takip edip en kısa sürede size bildiririz ve gerekli aksiyonları alırız.

Şahsınız veya temsil ettiğiniz kurum hakkında çıkan asılsız haberleri hukuk büronuz ile paylaşıyoruz ve ihtaren kaldırılmasını sağlıyoruz.

Google, web’i tarayan ve bulduğu sayfaları dizine ekleyip arama sonuçlarında gösteren bir arama motorudur. Sizin veya firmanızın hakkında yapılan aramalarda olumsuz veya yalan haberler çıkma ihtimali her zaman vardır. Ancak biz bunun için itibar güçlendirme bazlı SEO çalışmaları yapıyoruz ve arama sonuçlarında olumlu gelişmelrin daha öncelikli listelenmesini sağlıyoruz.

Web’de güvenilir olarak anılmak istiyorsanız biz bunun için her türlü desteği sağlamaya hazırız. Ayrıca hızlı, ucuz ve lüks gibi farklı algı tercihleriniz de olabilir. Ancak bu her şeyden önce bir kurum stratejisidir ve pazarlama faaliyetleri ile desteklenmesi gerekir. Sonuç olarak sosyal medya danışmanlığı ile itibar yönetimi birlikte yürütüldüğünde çok başarılı sonuçlar verecektir.